Završila 60. dodjela Grammyja: Slave Bruno Mars i Kendrick Lamar; “Despacito” bez nagrade!

Written by on 30/01/2018

Jučer je održana 60. po redu dodjela Grammyja, jedne od najprestižnijih i najrespektabilnijih glazbenih nagrada, a upravo ta ceremonija daje najbolji prikaz i osvrt na prethodnu glazbenu godinu.

Kako to i obično biva – neki slave, a neki kući odlaze kvaseći maramice. Ako se nas pita, najviše razloga za slavlje imaju Bruno Mars s čak šest kipića, Kendrick Lamar koji je pobrao nagrade u čak četiri kategorije te Ed Sheeran s dva osvojena kipića, dok je proglašenje pobjednika vjerojatno najteže palo Jay-Z-u koji je bio nominiran u čak osam kategorija, a na kraju nije osvojio – nijednu. Baš kao i Despacito koji, iako proglašen za hit ljeta 2017. godine, svojim autorima nije priskrbio ni jednu nagradu te su kući otišli praznih ruku.

No, da ne duljimo previše, u nastavku ti donosimo kompletan popis pobdjenika među svim nominiranima po točno određenim kategorijama.

GENERAL FIELD

Record Of The Year:

“Redbone” — Childish Gambino
“Despacito” — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
“The Story Of O.J.” — Jay-Z
“HUMBLE.” — Kendrick Lamar
“24K Magic” — Bruno Mars – WINNER

 

Album Of The Year:

“Awaken, My Love!” — Childish Gambino
4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar
Melodrama — Lorde
24K Magic — Bruno Mars – WINNER

 

Song Of The Year:

“Despacito” — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason “Poo Bear” Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi & Marty James Garton, songwriters (Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber)
“4:44” — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)
“Issues” — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels & Justin Drew Tranter, songwriters (Julia Michaels)
“1-800-273-8255” — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury & Khalid Robinson, songwriters (Logic Featuring Alessia Cara & Khalid)
“That’s What I Like” — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) – WINNER

Best New Artist:

Alessia Cara – WINNER
Khalid
Lil Uzi Vert
Julia Michaels
SZA

 

POP FIELD

Best Pop Solo Performance:

“Love So Soft” — Kelly Clarkson
“Praying” — Kesha
“Million Reasons” — Lady Gaga
“What About Us” — P!nk
“Shape Of You” — Ed Sheeran – WINNER

 

Best Pop Duo/Group Performance:

“Something Just Like This” — The Chainsmokers & Coldplay
“Despacito” — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
“Thunder” — Imagine Dragons
“Feel It Still” — Portugal. The Man – WINNER
“Stay” — Zedd & Alessia Cara

 

Best Traditional Pop Vocal Album:

Nobody But Me (Deluxe Version) — Michael Bublé
Triplicate — Bob Dylan
In Full Swing — Seth MacFarlane
Wonderland — Sarah McLachlan
Tony Bennett Celebrates 90 — (Various Artists) Dae Bennett, Producer – WINNER

 

Best Pop Vocal Album:

Kaleidoscope EP — Coldplay
Lust For Life — Lana Del Rey
Evolve — Imagine Dragons
Rainbow — Kesha
Joanne — Lady Gaga
÷ (Divide) — Ed Sheeran – WINNER

 

DANCE/ELECTRONIC FIELD

Best Dance Recording:

“Bambro Koyo Ganda” — Bonobo Featuring Innov Gnawa
“Cola” — Camelphat & Elderbrook
“Andromeda” — Gorillaz Featuring DRAM
“Tonite” — LCD Soundsystem – WINNER
“Line Of Sight” — Odesza Featuring WYNNE & Mansionair

 

Best Dance/Electronic Album:

Migration — Bonobo
3-D The Catalogue — Kraftwerk – WINNER
Mura Masa — Mura Masa
A Moment Apart — Odesza
What Now — Sylvan Esso

 

ROCK FIELD

Best Rock Performance:

“You Want It Darker” — Leonard Cohen – WINNER
“The Promise” — Chris Cornell
“Run” — Foo Fighters
“No Good” — Kaleo
“Go To War” — Nothing More

 

Best Metal Performance:

“Invisible Enemy” — August Burns Red
“Black Hoodie” — Body Count
“Forever” — Code Orange
“Sultan’s Curse” — Mastodon – WINNER
“Clockworks” — Meshuggah

 

Best Rock Song:

“Atlas, Rise!” — James Hetfield & Lars Ulrich, songwriters (Metallica)
“Blood In The Cut” — JT Daly & Kristine Flaherty, songwriters (K.Flay)
“Go To War” — Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga, songwriters (Nothing More)
“Run” — Foo Fighters, songwriters (Foo Fighters) – WINNER
“The Stage” — Zachary Baker, Brian Haner, Matthew Sanders, Jonathan Seward & Brooks Wackerman, songwriters (Avenged Sevenfold)

 

Best Rock Album:

Emperor Of Sand — Mastodon
Hardwired…To Self-Destruct — Metallica
The Stories We Tell Ourselves — Nothing More
Villains — Queens Of The Stone Age
A Deeper Understanding — The War On Drugs – WINNER

 

ALTERNATIVE FIELD

Best Alternative Music Album:

Everything Now — Arcade Fire
Humanz — Gorillaz
American Dream — LCD Soundsystem
Pure Comedy — Father John Misty
Sleep Well Beast — The National – WINNER

 

R&B FIELD

Best R&B Performance:

“Get You” — Daniel Caesar Featuring Kali Uchis
“Distraction” — Kehlani
“High” — Ledisi
“That’s What I Like” — Bruno Mars – WINNER
“The Weekend” — SZA

 

Best Traditional R&B Performance:

“Laugh And Move On” — The Baylor Project
“Redbone” — Childish Gambino – WINNER
“What I’m Feelin’” — Anthony Hamilton Featuring The Hamiltones
“All The Way” — Ledisi
“Still” — Mali Music

 

Best R&B Song:

“First Began” — PJ Morton, songwriter (PJ Morton)
“Location” — Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson & Joshua Scruggs, songwriters (Khalid)
“Redbone” — Donald Glover & Ludwig Goransson, songwriters (Childish Gambino)
“Supermodel” — Tyran Donaldson, Terrence Henderson, Greg Landfair Jr., Solana Rowe & Pharrell Williams, songwriters (SZA)
“That’s What I Like” — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) – WINNER

Best Urban Contemporary Album:

Free 6LACK — 6LACK
“Awaken, My Love!” — Childish Gambino
American Teen — Khalid
Ctrl — SZA
Starboy — The Weeknd – WINNER

 

Best R&B Album:

Freudian — Daniel Caesar
Let Love Rule — Ledisi
24K Magic — Bruno Mars – WINNER
Gumbo — PJ Morton
Feel The Real –Musiq Soulchild

 

RAP FIELD

Best Rap Performance:

“Bounce Back” — Big Sean
“Bodak Yellow” — Cardi B
“4:44” — Jay-Z
“HUMBLE.” — Kendrick Lamar – WINNER
“Bad And Boujee” — Migos Featuring Lil Uzi Vert

Best Rap/Sung Performance:

“PRBLMS” — 6LACK
“Crew” — Goldlink Featuring Brent Faiyaz & Shy Glizzy
“Family Feud” — Jay-Z Featuring Beyoncé
“LOYALTY.” — Kendrick Lamar Featuring Rihanna – WINNER
“Love Galore” — SZA Featuring Travis Scott

 

Best Rap Song:

“Bodak Yellow” — Dieuson Octave, Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe, Washpoppin & J White, songwriters (Cardi B)
“Chase Me” — Judah Bauer, Brian Burton, Hector Delgado, Jaime Meline, Antwan Patton, Michael Render, Russell Simins & Jon Spencer,
songwriters (Danger Mouse Featuring Run The Jewels & Big Boi)
“HUMBLE.” — Duckworth, Asheton Hogan & M. Williams II, songwriters (Kendrick Lamar) – WINNER
“Sassy” — Gabouer & M. Evans, songwriters (Rapsody)
“The Story Of O.J.” — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)

 

Best Rap Album:

4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar – WINNER
Culture — Migos
Laila’s Wisdom — Rapsody
Flower Boy — Tyler, The Creator

 

MUSIC FOR VISUAL MEDIA FIELD

Best Compilation Soundtrack For Visual Media:

Baby Driver — (Various Artists)
Guardians Of The Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 — (Various Artists)
Hidden Figures: The Album — (Various Artists)
La La Land — (Various Artists) – WINNER
Moana: The Songs — (Various Artists)

 

Best Score Soundtrack For Visual Media:

Arrival — Jóhann Jóhannsson, composer
Dunkirk — Hans Zimmer, composer
Game Of Thrones: Season 7 — Ramin Djawadi, composer
Hidden Figures — Benjamin Wallfisch, Pharrell Williams & Hans Zimmer, composers
La La Land — Justin Hurwitz, composer – WINNER

 

Best Song Written For Visual Media:

“City Of Stars” — Justin Hurwitz, Benj Pasek & Justin Paul, songwriters (Ryan Gosling & Emma Stone)
“How Far I’ll Go” — Lin-Manuel Miranda, songwriter (Auli’i Cravalho) – WINNER
“I Don’t Wanna Live Forever (‘Fifty Shades Darker’)” — Jack Antonoff, Sam Dew & Taylor Swift, songwriters (Zayn & Taylor Swift)
“Never Give Up” — Sia Furler & Greg Kurstin, songwriters (Sia)
“Stand Up For Something” — Common & Diane Warren, songwriters (Andra Day Featuring Common)

 

PRODUCTION, NON-CLASSICAL FIELD

Producer Of The Year, Non-Classical:

Calvin Harris
Greg Kurstin – WINNER
Blake Mills
No I.D.
The Stereotypes

 

Best Remixed Recording:

“Can’t Let You Go (Louie Vega Roots Mix)” — Louie Vega, remixer (Loleatta Holloway)
“Funk O’ De Funk (SMLE Remix)” — SMLE, remixers (Bobby Rush)
“Undercover (Adventure Club Remix)” — Leighton James & Christian Srigley, remixers (Kehlani)
“A Violent Noise (Four Tet Remix)” — Four Tet, remixer (The xx)
“You Move (Latroit Remix)” — Dennis White, remixer (Depeche Mode) — WINNER

 

MUSIC VIDEO/FILM FIELD

Best Music Video:
“Up All Night” — Beck
“Makeba” — Jain
“The Story Of O.J.” — Jay-Z
“Humble.” — Kendrick Lamar – WINNER
“1-800-273-8255” — Logic Featuring Alessia Cara & Khalid

Facebook Comments

[There are no radio stations in the database]